Sneakers Rieker. D1C01-85
1 100 kr
Varumärke: Rieker
Lev. artnr: D1C01-85
Artikelkod: 900-004829
Material: Skinn
Färg: Multi

Denna sneaker från Rieker är perfekt för både vardag och utflykter. Tillverkad i läder ger den en känsla av lyx och hållbarhet.
Sneakern uppvisar en modern design som kombinerar eleganta detaljer med trendiga inslag, som den diskreta leopardmönstrade sidan och den dekorativa dragkedjan, vilket ger en unik karaktär.
Med en lätt och flexibel sula erbjuder denna sneaker bekvämlighet hela dagen. Den är utrustad med en Lite n Soft insydd sula som ger utmärkt dämpning och stöd för fötterna.
Sneakern har en lätt vikt som gör den idealisk för långa promenader, medan snörningen och dragkedjan möjliggör en perfekt passform.
Oavsett om du klär upp dig eller håller det avslappnat kommer denna sneaker att bli en favorit i din garderob. Kombinera den med jeans, kjolar eller shorts för en komplett look som är både chic och bekväm.
Butik 36 37 38 39 40 41 42 43 44
Sko & Väskhörnan, Göteborg

Leverans inom 3 dagar inom Sverige

Öppet köp i 30 dagar